Firma Hakkında

fabrika
1969 - Tamami yerli sermaye ile Aksehirde kurulan Basak Gida, ilk ürünü olan pirinç unu üretimine basladi. Basak Pirinç Unu Türkiyenin ilk TSE belgeli pirinç unudur.

1988 -Sahis sirketi konumundaki Basak Gida, Anonim Sirket oldu.

1969-1997 Basak Pirinç Unu imalatinin ardindan, sirasiyla pudra sekeri, misir-bugday-patates nisastalari, sekerli vanilin, hamur kabartma tozu, sütlü salep ve toz kakao üretimine geçti. Ayrica dagitim kanali yatirimlarini da arttiran Basak Gida, merkez Aksehir olmak üzere Adana, Istanbul, Izmir ve Ankarada kendi lojistik depolarini açarak, bu depolardan tüm Türkiyeye hizmet verebilecek sistemini kurdu.

1997- Yeni fabrikaya geçen ve Avrupa standartlarindaki üretimine burada devam eden BASAK Gida, yine ayni yil Dünyanin en büyük gida fuarlarindan Anuga Gida Fuarina katilarak ilk kez Avrupa pazarina açildi.

1998- Puding, krem santi ve galeta unu üretimine basladi. Mevcut organizasyonlarina Almanyada kurdugu sirketi de ekledi. Almanya ile baslayan ihracati, basta Ingiltere, Fransa, Belçika, Avusturya, Hollanda olmak üzere tüm Avrupaya devam etmektedir.

2000-Jöle, klasik Türk tatlilari serisi olan sütlaç, keskül, sakizli muhallebi, asure, kazandibi, supangle, krem Karamel, çikolatali sos, hindistan cevizi rendeli puding, krem santi çesitleri üretimine basladi.

2001-Dönem dönem nice krizler atlatan Türkiyemiz ekonomisinde krizden etkilenmeden hedeflerine ve yatirimlarina devam eden Basak Gida 2000-2001 krizlerinde de ulusal zincirlerden- köy bakkalina kadar ulastigi hiç bir kurulusu hizmetsiz birakmayarak gerçek büyük marka olmanin çok daha farkli özellikleri de bünyesinde barindirmasi gerektigini bir kez daha gösterdi. Ve bu kriz döneminde bile yatirimlarini kesmeyerek Kek Karisimi üretimine basladi.

2002- Dondurma, sicak çikolata ve tek içimlik salep üretimine basladi.

2003-Çorba, harç (sebzeli-baharatli karisim) ve kahve üretimine basladi.

2004- ISO 9001 Belgesini ilk denetimde alabilme basarisini gösterdi. Yine ayni yil yurt disinda yeni pazarlara giren Basak Gida Amerikaya da ürünlerini satmaya basladi. Catering departmanini kurarak Catering ürünlerde de hizmet vermeye basladi. Ayrica Ispanyanin en büyük marketler zinciri El-Cortenin Ispanya Büyükelçiligimizin de destegi ile düzenledigi Türk günlerine Sütlaç, Keskül, Sakizli Muhallebi, Türk Kahvesi gibi ürünlerle katildi.

2005- Cattering sektörüne yönelik olarak mevcut bütün ürünlerin Cattering
boyutunda üretimi basladi.
Ayni yilda baharat gruplarinin yurtiçi satisi basladi.

2006-Misir unu ve patates püresi üretimi basladi.

2007- ÇABUK PUDING üretimine kakaolu ve muzlu çesitleriyle basladi.
Puding grubuna ÇIKOLATALI çesidi eklendi.

2008- Revani,Profiterol ve Tiramisu üretimine basladi.

Basak Gida A.S. 1969dan günümüze kendini her dönem gelistirerek, firma çizgisini kaybetmeden yoluna devam etmektedir. Her bir ürünü ambalaj özelliklerinden, hammadesine kadar çok uzun ve titiz arastirma sonucu tüketiciye ulastirdi; bundan sonra da ayni hassasiyetle yoluna devam edecek.

 

alt-logo-seffat